Prowadzenie pensjonatu nie wydaje się być skomplikowaną kwestią, pod warunkiem, że sprawy zarządzania rezerwacjami czy płatnościami przejmie odpowiedni system. Ułatwia on pracę, a także minimalizuje ryzyko ewentualnych błędów niemal do zera. Jak więc wybrać dobre oprogramowanie dla hotelu? Podpowiadamy.
Dlaczego warto zakupić dobre oprogramowanie?
Hotele czy pensjonaty bywają rozbudowanymi sieciami noclegowymi. Oferują one o wiele więcej niż rezerwację pokoi. Zaliczają się do tego baseny, siłownie, wypożyczanie nart czy stołów do bilarda. W części z nich można spotkać się również z posiłkami, dostarczanymi bezpośrednio do apartamentu bądź z budzeniem na życzenie.
Wszystkie te udogodnienia wymagają jednak pewnej systematyzacji. W tym procesie mogą pomóc dobre oprogramowania do obsługi hoteli. Takiego typu system powinien obejmować wszystkie działania hotelu, które wiążą się z przepływem różnych informacji.
Zakupiony system, odpowiedzialny za koordynację hotelem nie powinien sprawiać żadnych problemów. Personel będzie znał każdą funkcjonalność, a w przypadku zatrudniania kolejnego pracownika, proces wdrożenia nie będzie sprawiał kłopotu ani nie zajmie wiele czasu. Przykładem takiego systemu może być KWHotel, dostępny na stronie https://www.dobresystemy.eu/oprogramowanie-dla-hotelu-kwhotel.
Jakie funkcje powinien mieć program do obsługi hoteli?
Każdy pensjonat ma inne potrzeby i zarządzany jest w sposób indywidualny. Z tego powodu warto jest zapoznać się z funkcjami, które oferują konkretne systemy. W wielu przypadkach można znaleźć nawet kilkanaście wersji jednego oprogramowania. Każda jest rozbudowywana o szerszy pakiet możliwości.
Posiadanie modułu, który wesprze sprawne działanie recepcji oraz rezerwacji to podstawa działania każdego hotelu. Z punktu widzenia gościa, szybka i sprawna obsługa może tylko wywołać pozytywne emocje. Warto jest zadbać o możliwość rezerwacji poprzez zewnętrzne systemy internetowe. Wymiana danych w czasie rzeczywistym oraz pełna automatyzacja to kolejne, ważne zalety takiego oprogramowania.
Ciekawą opcją jest moduł usług, który pozwala na wygodne zarządzanie dodatkowymi usługami obiektu noclegowego. Mogą one zostać połączone z rezerwacjami pokoi, a także wynajmem stołów bilardowych, kajaków czy rowerów.
Równie istotny z punktu widzenia właściciela hotelu może być moduł fiskalno-księgowy, który pozwala na pełną obsługę obiektu z możliwością wystawiania dokumentów oraz raportów kasowych. Posiada on również opcje specjalnych filtrów, które mogą posłużyć do wyszukiwania konkretnych plików.